top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תענבר קירשנבוים יעוץ זוגי

חוזרים ללקק דבש

עודכן: 11 ביוני 2018לא מעט הורים למתבגרים 'הורגים' לעצמם את הזוגיות, דווקא כשמתחיל להיות מעניין.

נכון, המתבגרים, שצומחים לגובה בבית, מהווים קצת איום ואנחנו ההורים מתחילים להתחבא בפינות שונות בבית. חדרים, ששנים לא התייחסנו לקיומם (חדר הכביסה והממ"ד הפכו להיות אטרקטיביים במיוחד), אבל זה לא חייב להיות כך.

דווקא עכשיו זה הזמן הכי טוב להחזיר לעצמנו את ירח הדבש. נכון שהתגעגעתם אליו? סוף סוף הגיע הרגע שבו הילדים גדלו, כבר לא צריך לקחת אותם לחוגים ולשבור שיאי "אנגרי בירדס" ליד הפתח, בזמן שזבי החוטם רוקדים בלט או מפגינים כישורי קונג פו.

אפשר להבחין בחיוך שלכם כשאתם רואים הורים אחרים רצים אל חנות היצירות, כדי לארגן פעילות "בית חם", בזמן שאתם משוטטים (לבד) במרכז המסחרי וחושבים איך להעביר את הזמן.

תפנימו: יש לכם עכשיו יותר זמן פנוי לעצמכם, בעיקר בשעות אחה"צ ולפעמים גם בסופי שבוע. הבעיה היא שקצת שכחתם איך להתנהג עם זמן פנוי ומה עושים איתו.


מאוד חשוב לדבר, לפתוח את הלב בפני בת או בן הזוג, לפתוח מחדש את "חוזה הנישואין" , שערכתם יחד בידיים שלובות לפני שנים ולערוך תיאום ציפיות – מה אנחנו רוצים בזוגיות שלנו? איפה אנחנו רואים את עצמנו? מה אנחנו עושים אחד למען השניה? ואיך אפשר להחזיר את הניצוצות של האהבה לתוך היום יום שלנו?.


עד עכשיו הגשמתם לילדים שלכם חלומות, ומה איתכם? יש משהו שתמיד רציתם לעשות ולא היה זמן?

זה יכול להיות חוג ספורטיבי, שאפשר להרשם אליו יחד כזוג או כל אחד לבד, או תחביב שרציתם להשקיע בו ואפילו קריירה שניה.

זה לא משנה לבד או יחד, הכי חשוב שתדאגו גם לגוף וגם לנשמה ושתתמכו אחד בשנייה, כי מהמקום הזה אתם תמצאו את "הביחד" שלכם. תמיכה ופרגון הדדי יעניקו לכם את השקט הזה ויאפשרו לכם נקודות מבט חדשות על הזוגיות.


ברגע שהמתבגרים פחות צריכים אותנו, אפשר להשקיט את המצפון. אל תנצלו את הזמן הפנוי למטלות "רגילות" כמו ניקיון הבית, סדר או קניות, אלא השקיעו אותו בעצמכם. ואם אתם בכל זאת בוחרים לבצע מטלות או משימות יום יומיות, לפחות עשו אותם יחד, כמו פעם, כשהייתם זוג צעיר, ונצלו את הזמן לבילוי משותף. לא כל בילוי חייב להיות כרוך בהוצאה כספית. קחו לכם ערב פנוי ותכינו יחד ארוחה רומנטית. תעמדו במטבח, ממש כמו פעם, ותכינו לעצמכם את הדברים שאתם אוהבים.


אחד הרעיונות שאני הכי אוהבת הוא שיחה מלב אל לב בחדר השינה. ולמה בחדר השינה? כי זה המקום היחיד שהוא רק שלכם. דווקא עכשיו, בחורף, אתם יכולים לגלות דברים נפלאים על עצמכם ועל הרצונות שלכם. אבל לפני כן, תשאלו את עצמכם, מתי בפעם האחרונה באמת השקעתם בחדר השינה שלכם? האם גם אצלכם הוא הופך למחסן הכביסות והניירת?


אנחנו נוטים להשקיע במראה הסלון והמטבח, כי הם האזורים הבולטים בבית, כדי שאם מישהו יכנס שהכל יהיה מסודר ויפה. אז למה בחדר השינה אנחנו מזלזלים? ההשקעה במראה חדר השינה שלנו משקף את ההשקעה בזוגיות שלנו, עצוב לומר אבל זה נכון.

אז מה תעשו? קחו לכם זמן לסידור מחדש של חדר השינה, תשקיעו במראה ובאווירה מחודשת, תכניסו לשם את האינדיבידואל שלכם, כדי שיהיה לכם מקום שיכיל את כל מה שאתם אוהבים.

ואחרי שהכל יראה נפלא, גם סקס בשש בערב הופך לרעיון לא רע בכלל. בהתחלה זה יראה לכם מוזר, אבל תתרגלו. כי אחרי סקס בשעה לא שגרתית, בני הזוג שלכם יראו שוב את הניצוץ הזה שבכם, שלא נעלם מעולם. אחרי סקס כזה, תוכלו לשבת על קפה ולדבר בפתיחות על החלומות שלכם, החלומות האלו שהדחקתם ואתם מאוד רוצים להגשים.


ועוד משהו חשוב לסיום - תחשבו על כך שאתם נמצאים בתקופה נפלאה שבה אתם מתחילים להחזיר את עצמכם למרכז. לא עוד ביטול עצמי, לא עוד יסורי מצפון, אלא התחדשות ואהבה – תחשבו מה אתם יכולים לחדש בחיי המשפחה והזוגיות שלכם ואיך אתם מתעלים את זה. תפרגנו זה לזו, תפתיעו מדי פעם בהודעה רומנטית. ואם זה לא מגיע, אל תחכו להפתעות – תביאו אותן אליכם.

אם לי מתחשק לקבל פרחים אני פשוט אומרת לבעל שלי "מזמן לא הפתעת אותי עם פרחים" או "מה בא לך שנעשה יחד" – תפתחו מחדש את דו השיח שלכם. תבדקו מה אתם אוהבים לעשות או להגיד ופשוט תעשו.


אחת התועלות הכי חשובות, מעבר לחידוש הזוגיות שלכם, זה הדוגמא האישית לדורות הבאים. ברגע שהילדים שלכם יראו כמה אתם כהורים עושים למען עצמכם וזה ילמד אותם את הדרך הנכונה לחיים ולזוגיות.


22 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

コメント


bottom of page